Aplikácie vás pri športe nabudia

aplikácie pri športe

Dnes je mobil vecou, bez ktorej sa mnohí nepohnú ani na krok. Pri bežných činnostiach ho využívajú naplno a nenecwhajú si ujsť ani jedinú príležitosť, aby neskontrolovali svoju aktivitu na sociálnych sieťach.

Ako vám mobil pomôže „stretnúť“ sa s vašimi známymi či zdieľať vaše fotografie, aby boli prístupné všetkým, tak vám môže pomôcť napríklad pri varení, v práci, ale aj pri športe.

Tým, čo sa venujú nejakému športu, určite neunikli zaujímavé vychytávky v podobe mobilných aplikácií, pomocou ktorých sa športovanie môže stať zaujímavejším.

Využívajte mobil naplno aj pri športe

Mnohí z nás totiž nevyužívajú mobil naplno. Prichádzajú tak o zážitok nielen pri športe. Možno ste už o niektorých aplikáciách počuli, možno sa s nimi stretávate prvýkrát, pravdou je, že boli vytvorené pre vás, ktorí sa denne venujete nejakému športu. Samozrejme, ak si len občas chcete ísť zabehať, môžete ich využívať aj vy.

Nebehajte sami

Aplikácie, ktoré sú určené primárne športovcom, vás dokážu informovať o všetkom. Doslova. Napríklad pri behaní vás aplikácia informuje o vašom tempe, počte zabehnutých kilometrov, pulze, frekvencii srdca, počte spálených kalórií, či prevýšení, ktoré ste počas behu prekonali. Aplikácia vám tak isto ukáže vzdialenosť, ktorú ste prebehli.

Dokonca sa môžete o svoje zabehnuté kilometre podeliť s ostatnými. Viaceré aplikácie sú totiž veľmi prosociálne a vy tak pri športe nie ste sami. O svoje výkony sa môžete nielen podeliť, ale takisto sa môžete vzájomne prekonávať.

Zámerne sme spomenuli beh, keďže aplikácií určených práve tomuto športu je azda najviac. Vybrať si môžete naozaj zo širokej ponuky, pričom niektoré sú zadarmo, iné za poplatok. Spomenieme napríklad aplikáciu Endomondo alebo Runkeeper.

Nepotrebujete nutne mobil

Aplikácie sú dokonca natoľko inteligentné, že viaceré ponúkajú možnosť synchronizácie napríklad s hodinkami, ktoré sú dnes medzi športovcami naozaj obľúbené. Pri vašej športovej aktivite tak nemusíte mať nutne mobil.

Krokujte a plňte svoje ciele

Aplikácia, ktorú dnes už mnohé mobily ponúkajú v základnej ponuke, takže si ju nemusíte ani inštalovať, je krokomer. Ten vám zaznamenáva počet krokov, ktoré ste denne prešli. Stanoviť si môžete určitý počet krokov ako cieľ, ktorý buď splníte, alebo ho dokonca prekonáte. Takéto aplikácie vás môžu prinútiť, aby ste viac chodili a hýbali sa.

Nezostaňte len pri jednom športe

Existujú aplikácie, ktoré nezaznamenávajú len jednu športovú aktivitu, ale hneď niekoľko naraz. V jednej aplikácii si môžete sledovať svoj „športový posun“ v behu, plávaní, bicyklovaní či inom športe. Dôležité je povedať, že väčšina týchto aplikácií je prehľadná a pre používateľov nenáročná.

Tréner, ktorý je stále s vami

Začať športovať či cvičiť môžete aj bez trénera. Bez návštevy fitnescentra alebo platených vstupov vám aplikácia ponúkne hlasového trénera, ktorý vám dá všetky potrebné pokyny.

Pri športovaní sa môžete aj hrať

Športovanie či samotné behanie nemusí byť nudné. Aplikácie, ktoré vás nielen informujú, ale majú aj motívy hry, urobia z vašej športovej aktivity dobrodružnú hru. Ide o aplikácie, kde pri behu zbierate určené veci alebo utekáte pred zombíkmi.

Skontrolujte si jedálniček a pitný režim

K športovaniu patrí aj vhodné stravovanie a pitný režim. Ani na to sa nezabudlo. Medzi aplikáciami nájdete také, kde si zostavujete svoj jedálniček či kontrolujete príjem tekutín. Na ten vás dokáže aplikácia pravidelne upozorňovať.

Dáta nielen pre športovcov

Nato, aby ste mohli väčšinu týchto aplikácií nielen pri športe využívať, však potrebujete internet v mobile. Vybrať si môžete z viacerých mobilných operátorov, pričom každý vás môže zaujať niečím iným. Dnes vám len Wi-Fi nestačí, preto sú dáta pri výbere vhodného operátora veľmi skloňovaným slovom. Množstvo dát, ktoré môžete spotrebovať, je pre mnohých smerodajné. Keď chcú navyše využívať aplikácie, vyberajú si tie najvýhodnejšie.

Kedykoľvek a kdekoľvek

Aj operátor 4ka, ktorý patrí medzi najmladších operátorov, ponúka veľmi zaujímavé balíčky služieb. Čo sa týka internetu, môžete ho využívať vo svojom mobile neobmedzene aj vy, ak si vyberiete paušál SLOBODA od 4ky. Je naozaj štedrý a vy môžete využívať mobil plnohodnotne kdekoľvek a kedykoľvek, nielen pri športe.

Balíky SLOBODA sa od seba líšia množstvom SMS, volaných minút či množstvom dát, pričom cena jednotlivých balíkov je pri porovnaní naozaj smiešna. Vy tak môžete surfovať na internete od rána do večera.

Ak využívate internet v mobile naplno

Internet v mobile sa pre vás môže stať naozaj každodennou záležitosťou a vy zistíte, čo všetko si môžete pomocou neho uľahčiť. Ak máte internet v mobile a dostatok dát, môžete športovať, pozerať televíziu či len tak surfovať, kedykoľvek.

Pozor, internet v mobile rýchlo môže prerásť do závislosti, no ak ho využívate rozumne a tam, kde ho naozaj potrebujete, stať sa vám môže iba to, že síce ostanete závislí, ale od športu. Mnohé aplikácie vás totiž dokážu počas vašej športovej aktivity nielen kontrolovať, ale aj nabudiť k lepším výkonom. A to nielen vás, ale aj ostatných.