Arašidové maslo ako zdravá pochúťka o ktorej ste možno nevedeli

zdravé arašidové maslo

Arašidové maslo, často označované aj ako super potravina, je už dlhé roky obľúbenou zdravou pochúťkou a zdrojom makro živín nielen u športovcov, ale aj u ľudí, ktorým záleží na svojom zdraví a na tom, čo konzumujú.

Je to vyvážený zdroj energie, keďže dodáva telu všetky tri makro živiny – sacharidy, bielkoviny a zdravé tuky.  Už len dve lyžice arašidového masla obsahujú 16 gramov zdravých tukov, 7 gramov bielkovín a 2 gramy vlákniny. Poskytuje aj celú škálu vitamínov a minerálov.

Tuky sú dnes už takmer zakázané slovo a ľudia ich často v nevedomosti zo stravy vynechávajú, ako sa len dá. Je pravdou, že existujú aj zlé tuky, ktoré sú industriálne vytvorené, no úplnou absenciou sa zbavíte aj tých dobrých a telo tak nemôže správne fungovať.

Aby telo správne fungovalo

Telo potrebuje tuky z jedál, pretože to je hlavný zdroj energie, ktorý pomáha absorbovať vitamíny a minerály a podporuje funkčnosť krvi a svalov.

Arašidové maslo má rovnaký pomer nasýtených a nenasýtených tukov ako olivový olej. Tie znižujú riziko srdcovo cievnych ochorení, tým, že znižujú obsah zlého cholesterolu v krvi. Správne fungovanie organizmu si ich preto vyžaduje.

Pomáha pri priberaní aj chudnutí

Ak máte problém s priberaním, pravdepodobne neprijímate dostatok živín. Arašidové maslo je bohaté na energiu, preto je to výborná voľba, ako svoje denné kalórie doplniť o bohaté živiny.

Svoje využitie nájde aj v diéte a pri chudnutí, keďže dokáže zasýtiť na dlhšiu dobu a navyše skvelo chutí. Nielen, že sa hlad dostaví až neskôr, zaženie aj chuť na sladké alebo na večerné prejedanie.

Rýchla zdravá pochúťka

Vďaka svojmu nízkemu glykemickému indexu je výbornou náhradou nezdravých jedál. Pre svoju jemnú konzistenciu a chuť, je arašidové maslo vhodnou ingredienciu aj na varenie, pečenie alebo do dezertov.

Tým, že je trvanlivé a vydrží aj v teplom počasí, je to ideálna možnosť zdravej pochúťky, ktorá dodá energiu a kvalitné živiny na cesty či do práce alebo školy.

arašidové maslo

Tip na rýchle a zdravé raňajky či desiatu – skúste arašidové maslo s banánom.

Pravé arašidové maslo je v podstate nespracovaná potravina, vyrába sa mixovaním 100% arašidov, ktoré sa mixujú až kým nevznikne maslo. Niektorí výrobcovia doňho pridávajú aj cukor, soľ a palmový olej či iné nezdravé látky, preto je potrebné čítať zloženie.

Máte už svoje arašidové maslo? Navštívte náš R+R E-shop, kde nájdete pravé kvalitné 100% arašidové maslo a taktiež aj rôzne iné zdravé a ochutené maslá.