Výhody ktoré ponúka ranné cvičenie a prečo by ste ho mali skúsiť aj vy

efektívne cvičenie

Človek už podvedomo vyhľadáva komfort a ak nie je výslovne „ranné vtáča“, cvičenie hneď z rána, môže byť na prvý pohľad nepredstaviteľné. V skutočnosti však ide len o disciplínu vybudovať si návyk a prekonať sa v začiatkoch.

Z psychického hľadiska nemôže byť nič lepšie, ako začať deň s pocitom, že už máte odcvičené.  Zatiaľ čo niekto len vstane a prvé hodiny vyzerá ako živá mŕtvola, vaše telo a mozog je už okysličené  a naštartované s pocitom, že už z rána ste „vyhrali deň“.

Rovnica je jednoduchá, ťažšie vstávanie = ľahší deň

S cvičením ide ruka v ruke zníženie stresu a tým, že začnete deň tréningom, zvládnete ľahšie a efektívnejšie zvyšok dňa. Takto lepšie zorganizovaný čas, spolu s dobrým pocitom zo seba má veľký vplyv aj na celkovú osobnú produktivitu.

Lepšia životospráva a efektívnejšie chudnutie

Cvičením ráno naštartujete svoj metabolizmus a telo tak bude spaľovať kalórie rýchlejšie. Zároveň je viac než pravdepodobné, že po cvičení si dáte pozor na stravu a skôr sa prikloníte k niečomu zdravému, ako k sladkostiam a fast foodu. Nebudete mať toľko „prehreškov“ a znižuje sa aj pravdepodobnosť prejedania.

Po práci a večer sú výhovorky častejšie

Ráno je človek ešte oddýchnutý a psychicky v pohode, no po práci je už často unavený. Donútiť sa k cvičeniu  po náročnom a stresujúcom dni v práci či škole môže byť preto náročné.

Únava, nechuť či nedostatok času často vyhrá a cvičenie je odložené „nabudúce“. Vo väčšine zvíťazí túžba po oddychu a relaxe, preto môže byť ranné cvičenie efektívnejšie.

Paradoxne skoršie vstávanie zaručí aj kvalitnejší spánok. Ak budete kvôli cvičeniu vstávať skôr, tak vás to aj skôr stiahne do postele. Navyše v deň tréningu zaspíte jednoduchšie a kvalitnejším spánkom.

Vyskúšajte si ranné cvičenie a neoľutujete

Výhodou je aj to, že po práci býva väčšinou fitness centrum plné, no v ranných hodinách je navštevované menej. Môžete sa tak sústrediť len na seba a svoj tréning.

Pre zaujímavosť, vstávať skoro ráno a dopriať si čas na tréning je najčastejším zvykom úspešných ľudí.

Výhody, ktoré ranné cvičenie ponúka nie sú vôbec zanedbateľné a preto to stojí minimálne za zváženie a vyskúšanie. Odškrtnete tak zo svojho denného programu prvú náročnú úlohu hneď z rána a neskôr budete mať čas na seba a iné aktivity. Neváhajte a príďte si zacvičiť do nášho R+R fitness centra na adrese Štefana Tučeka 19, otvárame už o 07:00 ráno.