Výhody ktoré ponúka ranné cvičenie a prečo by ste ho mali skúsiť aj vy

efektívne cvičenie

Človek už podvedomo vyhľadáva komfort a ak nie je výslovne „ranné vtáča“, cvičenie hneď z rána, môže byť na prvý pohľad nepredstaviteľné. V skutočnosti však ide len o disciplínu vybudovať si návyk a prekonať sa v začiatkoch.

Z psychického hľadiska nemôže byť nič lepšie, ako začať deň s pocitom, že už máte odcvičené.  Zatiaľ čo niekto len vstane a prvé hodiny vyzerá ako živá mŕtvola, vaše telo a mozog je už okysličené  a naštartované s pocitom, že už z rána ste „vyhrali deň“.

Rovnica je jednoduchá, ťažšie vstávanie = ľahší deň

S cvičením ide ruka v ruke zníženie stresu a tým, že začnete deň tréningom, zvládnete ľahšie a efektívnejšie zvyšok dňa. Takto lepšie zorganizovaný čas, spolu s dobrým pocitom zo seba má veľký vplyv aj na celkovú osobnú produktivitu.

Pozor však na to, aby ste nevyhriatemu telu poskytli dostatočný strečing. Inak sa môže stať, že namiesto ranného cvičenia budete každé ráno navštevovať rehabilitačné centrum.

Lepšia životospráva a efektívnejšie chudnutie

Cvičením ráno naštartujete svoj metabolizmus a telo tak bude spaľovať kalórie rýchlejšie. Zároveň je viac než pravdepodobné, že po cvičení si dáte pozor na stravu a skôr sa prikloníte k niečomu zdravému, ako k sladkostiam a fast foodu. Nebudete mať toľko „prehreškov“ a znižuje sa aj pravdepodobnosť prejedania.

Po práci a večer sú výhovorky častejšie

Ráno je človek ešte oddýchnutý a psychicky v pohode, no po práci je už často unavený. Donútiť sa k cvičeniu  po náročnom a stresujúcom dni v práci či škole môže byť preto náročné.

Únava, nechuť či nedostatok času často vyhrá a cvičenie je odložené „nabudúce“. Vo väčšine zvíťazí túžba po oddychu a relaxe, preto môže byť ranné cvičenie efektívnejšie.

Paradoxne skoršie vstávanie zaručí aj kvalitnejší spánok. Ak budete kvôli cvičeniu vstávať skôr, tak vás to aj skôr stiahne do postele. Navyše v deň tréningu zaspíte jednoduchšie a kvalitnejším spánkom.

Vyskúšajte si ranné cvičenie a neoľutujete

Výhodou je aj to, že po práci býva väčšinou fitness centrum plné, no v ranných hodinách je navštevované menej. Môžete sa tak sústrediť len na seba a svoj tréning.

Pre zaujímavosť, vstávať skoro ráno a dopriať si čas na tréning je najčastejším zvykom úspešných ľudí.

Výhody, ktoré ranné cvičenie ponúka nie sú vôbec zanedbateľné a preto to stojí minimálne za zváženie a vyskúšanie. Odškrtnete tak zo svojho denného programu prvú náročnú úlohu hneď z rána a neskôr budete mať čas na seba a iné aktivity. Neváhajte a príďte si zacvičiť do nášho R+R fitness centra na adrese Štefana Tučeka 19, otvárame už o 07:00 ráno.